Kategorie
Bez kategorii

Martwica Mózgu – Jeden z najbardziej obrzydliwych horrorów!

Gatunek: horror

Rodzaj horroru: gore

Data premiery: 13 sierpnia 1992 rok

Ten film dostałem dość dawno od kolegi i właściwie zupełnie nie wiedziałem co trzymam w dłoniach. Nieświadomy więc puściłem kasetę i przeraziłem się, a potem śmiałem, a potem zrobiło mi się niedobrze…

Martwica Mózgu opowiada historię młodego chłopaka i jej matki, którzy żyją razem w wielkim domu. Jak to czasem bywa w takich życiowych sytuacjach matka wykorzystuje swoje dziecko nie pozwalając mu się usamodzielnić i próbuje trzymać je z daleka od dziewczyn, by przypadkiem nie opuścił rodzicielki dla jakieś pięknej niewiasty. To co jednak nie jest już takie życiowe to fakt, że w dalszej części filmu matka zostaje ugryziona przez potwornego Małpo-Szczura, który powstał gdy na pewnej wyspie szczury zgwałciły małpy. Aha czy wspomniałem już, że ugryzienie tego stwora przemienia człowieka w zombie?

Nie będę przesadzał, gdy napiszę, że Martwica Mózgu była dla mnie prawdziwym objawieniem. Nie spodziewałem się bowiem, że można stworzyć tak obrzydliwe, ohydne coś z dodatkiem ogromnej dawki radości, zabawy i śmiechu. Przy tym filmie po prostu nie można przestać się śmiać i co najciekawsze śmiejemy się z takich chorych rzeczy jak m.in. odpadające części ciała mamusi albo stosunek seksualny zombie księdza i pielęgniarki. Takich obrzydliwo-zabawnych sytuacji mamy w tym filmie jeszcze o wiele więcej.

Skoro, jednak omawiamy horror to warto także wspomnieć o poziomie grozy, której może nie ma tu mnóstwo, ale w kilku scenach można jednak poczuć strach – choć przeplatany ze śmiechem. Do takich scen można zaliczyć tą początkową, niezwykle zabawną by w pewnej chwili nagle zmieniła się w krwawą miazgę.

Podsumowując: Martwica Mózgu to film wybitny. Jednocześnie straszny i obrzydliwo-śmieszny. Naprawdę polecam, choć radzę raczej nic nie jeść w trakcie seansu.

Plusy: obrzydliwie świetny, zabawny, klasyk

Minusy: brak

OCENA: 10/10

Dodaj komentarz