Kategorie
Bez kategorii

Recenzja Casper i Wendy (1998) Duch i Czarownica

Gatunek: fantastyczny, familijny, komedia

Lektor na kasecie: Tomasz Knapik

Dystrybucja: Imperial

Data premiery: 22 września 1998

Nie wstydzę się przyznać, że jestem dużym dzieckiem. Pomimo moich już ponad dwudziestu lat życia uwielbiam bajki, kreskówki, filmy familijne, a szczególnie kocham takie, które oglądałem w dzieciństwie. Dziś przypomniałem sobie film pt. Kacper i Wendy.

W produkcji tej mamy zderzenie dwóch popularnych postaci. Z jednej strony mamy Hilary Duff, która wciela się w czarownicę Wendy. Dziś może nie każdy kojarzy Duff, ale jeszcze kilka lat temu mnóstwo osób słuchało jej piosenek, a serial z nią w roli głównej (Lizzie Mcguire) cieszył się wielką popularnością. Drugą ikoną w tym filmie jest bez wątpienia Casper, czyli dobry duch, który zdobył serca dzieci za sprawą bajki „Casper Przyjazny duszek” z 1945 roku. A jak wyszło połączenie tych dwóch gwiazd?

Kacper i Wendy opowiada historię młodej czarownicy, która razem ze swoimi ciotkami-wiedźmami ucieka przed potężnym czarownikiem. Na swojej drodze Wendy spotka Kacpra, czyli ducha, który nie chce straszyć ludzi, a pragnie znaleźć wśród nich przyjaciela.

Ja oglądałem ten film mając około 12 lat i teraz kiedy obejrzałem go po tylu latach jestem co ciekawe zadowolony. Film spełnia swoje główne zadanie, czyli zapewnia rozrywkę. Mamy tu kilka zabawnych scen jak szalony taniec wiedźm i duchów, czy rodzinne kłótnie ciotek. Sporą frajdę daje też oglądanie niezwykłych mocy przede wszystkim czarownic, ale i duchów na których zdolnościach skupiono się tu dość mocno. Kiedy trzeba film śmieszy, kiedy trzeba potrafi nas rozmarzyć gdy oglądamy młodzieńczą zabawę Wendy i Caspra i widzimy rodzącą się między nimi przyjaźń. Czasem film ten potrafi nawet trochę zaniepokoić, ale oczywiście wszystko w graniach: DLA DZIECI!

Jeden zarzut jaki mam co do tego filmu to fakt, że wielka szkoda, że z mądrości i czasem mrocznego, ale też pięknego klimatu filmu Kacper z 1995 roku z Christiną Ricci niewiele pozostało. To już raczej po prostu sama rozrywka.

Podsumowując: Kacper i Wendy to film przyjemny, lekki i po prostu fajny. Jeśli lubicie familijne produkcje z odrobiną magii to polecam

Plusy: Lekki, fajne popisy magii i mocy duchów, zabawny

Minusy: Z klimatu i dojrzałości pierwszej części filmu o Kacprze niewiele zostało

OCENA: 7/10

Dodaj komentarz