Kategorie
Bez kategorii

Recenzja House II – Dom 2 (1983) + fragment filmu z lektorem pl

Gatunek: horror, komedia, przygodowy

Data premiery: 14 maj 1987 rok

Lektor: Lucjan Szołajski

Dystrybucja: Imperial Entertainment

Nigdy nie oglądałem żadnego filmu z serii House także zupełnie nie wiedziałem, czego się spodziewać. Usiadłem więc do seansu zaciekawiony co mnie czeka i skończyłem go będąc zaskoczonym. Ale po kolei…

Film z 1987 roku jest już drugą częścią serii House, jednak opowiada zupełnie nową historię, także jeśli nie widzieliście części pierwszej spokojnie możecie obejrzeć tą drugą. Fabuła House II skupia się na postaci chłopaka, który dziedziczy dom z którym związana jest pewna legenda. Podobno gdzieś na jego terenie ukryta jest kryształowa czaszka dająca nieśmiertelność, a sam dom nie jest zwykłym miejscem, a mistyczną świątynią. By rozwiązać tą zagadkę chłopak przemierzy wymiar dinozaurów, krwawych ofiar i dziewic…

Jak wspominałem dość mocno zaskoczył mnie ten film. Czytałem, że to produkcja z gatunku horroru i komedii więc spodziewałem się czegoś trochę jak Martwica mózgu i może też dlatego początkowo byłem lekko poirytowany. Przede wszystkim dlatego, że twórcy zamiast łączyć głównie horror i komedię dodali do tego jeszcze trzeci gatunek, czyli film przygodowy okraszając to wszystko całkiem dobrymi gagami, ale o horrorze jakby zapominając.

Nie twierdzę, jednak że jest to zły film bo bawiłem się na nim naprawdę fajnie, kiedy po prostu przestałem wyczekiwać jakiś mrocznych scen i skupiłem się na tym co otrzymuje. A dostałem całkiem dużo np. ogrom zabawnych gagów których w tym filmie naprawdę nie brakuje m.in. scena z pisklęciem pterodaktyla lub też ta w kuchni. Wątki przygodowe także z czasem przestały mi przeszkadzać i niezwykle mnie zainteresowały, gdyż są po prostu fajnie stworzone i po czasie jesteśmy po prostu ciekawi gdzie jeszcze przeniesie nas mistyczny dom i co lub kto pojawi się pod dywanem lub w toalecie. Natomiast problem mam ze scenami typowymi jak na film grozy. Jest ich tu po prostu zbyt mało, a nawet jeśli jakieś są to są raczej średnie np. wątek zabójstwa małżeństwa.

Podsumowując: House 2 to naprawdę przyjemny film, jeśli traktujemy go jako czarną komedią z dodatkiem filmu przygodowego. Jako horror jest średni, ale jeśli podsumowujemy go jako całość to wypada przyzwoicie.

Plusy: – Zabawny – Ciekawe miejsca – Zwierzątka -Pokręcony, ale w pozytywnym sensie

Minusy: Za mało horroru

OCENA: 8/10

Dodaj komentarz