Kategorie
Bajki, anime Bez kategorii

Recenzja Batman i Mr. Freeze: Sub Zero (1998) Batman, Robin i Batgirl!

Od tej produkcji oczekiwałem naprawdę dużo. Głównie dlatego, że jest to sequel genialnej Maski Batmana i miałem nadzieję, że zachowa jej wybitny poziom. Tak się jednak nie stało…

Batman i Mr. Freeze porusza tematykę porwanej przez lodowego złoczyńce dziewczyny, która ma służyć jaki niedobrowolny dawca organów dla jego chorej żony. Batman jednak odkrywa cały chory plan Freeze i rusza na ratunek.

Celowo napisałem bardzo tajemniczy opis, by teraz Wam wyznać, że tą dziewczyną jest Barbara Gordon, czyli Batgirl, która jest naprawdę wspaniale przedstawiona. Co prawda banalnie to kobieta zostaje porwana przez złoczyńcę, jednak wykazuje ona niezwykły wachlarz sprytu i umiejętności walki tak, że po prostu nie można nazywać jej ofiarą. Warto też wspomnieć, że razem z Batmanem na pomoc Barbarze rusza i Robin, który ma też bardzo fajne sceny, w których pokazuje, że coraz bardziej zasługuje na miano bohatera, a nie pomocnika.

Niektórzy mogą być pewnie zaskoczeni biorąc pod uwagę słowa we wstępie, ale produkcja ta bardzo mi się podobała. Jest tu akcja, wspaniali bohaterowie i jedyne czego mi brakuje to niestety mrok. W Masce Batmana wiele scen było zbudowane trochę niczym w filmie grozy np. gdy mężczyzna zakłada mroczną maskę lub też cały wątek Anioła Śmierci zabijającego złoczyńców – Tu nie przeczę jest troszkę tej mroczności, ale to zdecydowanie za mało i bardzo mi tego brakowało w tej części. Dlatego nie mogę przyznać, że ten film jest wybitny jak jego poprzednik, a jedynie „bardzo dobry”.

Podsumowując: Batman i Mr. Frezze to świetna animacja o Mrocznym Rycerzu w której czuć genialny klimat znany z serialu z 1992 roku. Jest to doskonałe kino super bohaterskie, któremu nie można prawie nic zarzucić – oprócz tego mroku…

Plusy: -świetna rozrywka -genialny dubbing Batmana i Robina -Przedstawienie Batgirl -stary, dobry klimat

Minusy: -zabrakło mroku znanego z Maski Batmana

OCENA: 8,5

Dodaj komentarz