Kategorie
Bajki, anime Bez kategorii

Recenzja Sabrina Nastoletnia Czarownica – Rzymskie Wakacje Sabriny (1998)

Gatunek: Komedia fantastyczna

Lektor na kasecie: Tomasz Magier

Nie będę ukrywać, że jestem ogromnym fanem serialu Sabrina Nastoletnia Czarownica. Od dawna szukałem więc jakiegoś polskiego wydania fabularnego dotyczącego postaci pół czarownicy i w końcu się udało. Trafiłem na kasetę vhs Rzymskie Wakacje Sabriny/Sabrina Jedzie do Rzymu i szybko zabrałem się za oglądanie.

Sabrina Spellman (grana przez Melissę Joan Hart) jest zwykłą dziewczyną, jednak tylko w połowie, bowiem drugą jej naturę stanowi postać czarownicy, a razem z nią wielka, magiczna moc. Dziewczyna wyrusza do Rzymu chcąc odkryć tajemnicę mistycznego medalionu należącego dawniej do wygnanej wiedźmy. W Rzymie spotyka prawdziwą przyjaciółkę, przeżywa wiele przygód, ale także musi odpowiedzieć sobie na pytanie: Co jest ważniejsze – Czary i zaklęcia, a może miłość?

Jak wspominałem jestem fanem Sabriny Nastoletniej Czarownicy, więc być może moja recenzja nie będzie szczególnie obiektywna, ale po prostu kocham ten film. Oczywiście nie można powiedzieć, że jest on jakiś wybitny, czy szczególnie odkrywczy, ale po prostu ogląda się go miło. Zawiera wiele wątków komediowych przy których nie można przestać się śmiać, co oczywiście jest główną zasługą mówiącego kota Salema który razem ze świnką morską poszukuje pysznego, włoskiego jedzenia niejednokrotnie wpadając w kłopoty. W filmie mamy też dość mocny wątek miłosny i początkowo bałem się że mnie on zanudzi, ale nic z tych rzeczy. Relacja Sabriny z jej włoskim ukochanym naprawdę potrafi nawet doprowadzić do łez – szczególnie pod koniec.

Serial Sabrina Nastoletnia Czarownica w dużym stopniu był lekką, komediową produkcją, który przede wszystkim miała bawić. Film „Sabrina Przygoda w Rzymie” mam wrażenie jest troszkę bardziej dojrzały i przez to wyróżnia się i nie można go pomylić z kolejnym odcinkiem serialu,a to duży plus. Troszkę szkoda, że w filmie nie zobaczymy ciotek Sabriny Hildy i Zeldy, ale z drugiej strony fajnie że występuje kot Salem, który zawsze rozbawia wszystkich do łez.

Podsumowując: Sabrina Przygoda w Rzymie to bardzo fajny film. Jeśli macie ochotę na trochę familijnej komedii z dawką ładnego wątku miłosnego to jak najbardziej polecam.

Plusy: zabawny, wzruszający wątek miłosny, Salem

Minusy: okładka kasety

OCENA: 8/10

Dodaj komentarz