Co wiadomo o filmie Kto wrobił królika Rogera 2 ?

„Kto wrobił królika Rogera” to amerykańska komedia kryminalna z 1988 roku, który łączy w sobie produkcję fabularną z animowaną tzn. obok aktorów występują postacie rysunkowe. W filmie mogliśmy zobaczyć mnóstwo bohaterów znanych z bajek m.in. królika Bugsa, Dumbo, kaczora Donalda, Prosiaka Porky, Droopy, czy kaczora Duffy.

„Kto wrobił królika Rogera” to historia detektywa po przejściach, który nadużywa alkoholu i nie potrafi poradzić sobie z własnym życiem. Pewnego razu otrzymuje zlecenie, które rozpoczyna ciąg tajemniczych zdarzeń przez które rysunkowa postać królika Rogera zostaje oskarżona o morderstwo. Detektyw razem z królikiem próbują odnaleźć prawdziwego zabójcę i uratować Rogera przed kąpielą w zabójczym dla animków „sosie”.

„Kto wrobił królika Rogera” okazał się wielkim sukcesem komercyjnym i otrzymał wiele Oscarów np. w kategorii Najlepsze efekty specjalne, czy Najlepsze zdjęcia. Film otrzymał też nagrodę Złotych Globów w kategorii Najlepsza komedia lub musical. W obliczu takiego sukcesu powstanie drugiej części filmu wydawało się czymś oczywistym, a jednak minęło 32 lata od premiery i sequelu dalej nie ma. Nie znaczy to, jednak że na przestrzeni lat nie było planów powstania nowego filmu o króliku Rogerze i dziś opowiemy o tym coś więcej. Dowiecie się np. Co ma wspólnego film Kto wrobił Królika Rogera 2 z II wojną światową? I jak wpłynęła śmierć Boba Hoskinsa na filmowe plany?

1.Pewnie będziecie w szoku, ale scenariusz do drugiej części już istnieje i to istnieje od dawna, a konkretnie od późnych lat 90. Aktualnie niestety wala się gdzieś po wytwórni Walt Disney Pictures, ale czy zostanie kiedyś wykorzystany?

Okładka kasety VHS – Kto wrobił królika Rogera

2.Film Kto stworzył królika Rogera powstał na podstawie książki Garego Wolfa i co ciekawe w 2013 roku ten sam pisarz podał kilka faktów o nowym filmie. Rzekomo rozmawiano z nim o drugiej części Rogera która miała nazywać się „Kto stworzył Królika Rogera” lub „Królik Roger 2: Zwariowany Pluton” i dziać się pod koniec lat 30 zanim jeszcze tytułowy królik został gwiazdą kreskówek. Akcja miała dziać się w czasie II Wojny Światowej i przedstawiać jak animki walczą na froncie z nazistami. Kontynuacja miała pokazać nam rodzinę Rogera, a także przedstawiać jak królik poznał Jessice. Ostatecznie jednak zrezygnowano z tego filmu z dwóch powodów. Po pierwsze Spielberg pracował wtedy nad filmem „Lista Schindlera” i uznał, że byłby to brak szacunku dla tych którzy przeżyli Holocaust. Po drugie po prostu Disney nie wyraził zainteresowania taką kontynuacją.

3. Chwilę przed swoją śmiercią w 2014 roku Bob Hoskins wspominał, że został poproszony o powtórzenie roli Eddiego Valianta i zgodził się na to. Oznacza to, że w 2014 roku były kolejne plany stworzenia kontynuacji Rogera. Najnowsze plotki mówią, że druga część filmu o króliku Rogerze ma mieć premierę w 2022 roku. Są też plotki, że ma się tam pojawić postać Eddiego Valianta – być może jako ducha albo animka.

Author: kasetyvhs

Share This Post On

Submit a Comment