Kategorie
Bez kategorii Horrory

Co wiadomo o remake filmu Wiedźmy?

Wiedźmy to film będący połączeniem produkcji familijnej i fantastycznej z elementami horroru, który miał swoją premierę w 1990 roku. Film nie osiągnął dużego sukcesu komercyjnego, jednak został świetnie przyjęty przez krytyków i zapisał się w historii jako jeden z najstraszniejszych filmów dla dzieci. Wszystko przez przerażający i szokujący wygląd Królowej Wiedźm (Angelica Houston) a także mroczne sceny porwań dzieci.Film powstał na podstawie książki „Czarownice” napisanej przez Roalda Dahla.

„Wiedźmy” opowiadają historię młodego chłopaka, który razem ze swoją babcią jedzie do nadmorskiego hotelu w Anglii. W tym samym czasie do tego samego hotelu zjeżdża się sabat czarownic, które na co dzień udają zwykłych ludzi, by w ukryciu porywać i zabijać dzieci.

Głównie ze względu na słabe wyniki finansowe informacja o stworzeniu remake była dla mnie dość zadziwiająca, ale zobaczymy co z tego wyjdzie… Na razie mam dla Was kilka informacji, które dotąd poznaliśmy o nowym filmie „Wiedźmy” np. Jak prawdopodobnie skończą się „Wiedźmy” albo też Kto zagra Najwyższą Wiedźmę?

1 Akcja filmu nie będzie dziać się w Anglii w latach 80 jak pierwsze „Wiedźmy”, ale w Alabamie pod koniec lat 60.

2 Wiadomo już, że Królową Wiedźm zagra Anne Hathaway, natomiast babcię jak i wnuczka zagrają aktorzy czarnoskórzy. W roli babci Octavia Spencer. Reżyserem jest Robert Zemeckis.

3 Nowe „Wiedźmy” mają być bliższe książce Dahla „Czarownice”. Oznacza to, że bardzo możliwe iż znamy już zakończenie filmu bo warto wspomnieć, że autor książki nie był zadowolony z końcówki produkcji „Wiedźmy” z 1990 roku gdyż pokazywało ono, że mysz z powrotem stała się chłopcem, natomiast w zakończeniu książki okazuje się, że chłopak dalej jest myszą i cieszy się z tego, że jako zwierzę będzie żył krócej i umrze razem ze swoją babcią.

4 Pierwotnie myszy, które posiadał Luke były zwykłymi zwierzątkami. Natomiast w nowych „Wiedźmach” mysz, która będzie pupilem chłopca okaże się tak naprawdę dziewczynką, która została zamieniona przez wiedźmy w zwierzę.

5 Na dziś premiera filmu „Wiedźmy” ma odbyć się 9 października 2020 roku

Dodaj komentarz