Wampir Radu powraca! Film Podgatunek 5 zapowiada się krwawo…

Podgatunek (Subspecies) to seria horrorów wyprodukowana przez Full Moon Studios. Pierwsza część miała premierę w 1991 roku, natomiast ostatnia w 1998 roku.

Podgatunki przedstawiają historie wampira Radu który poszukuje mistycznego klejnotu, w którym znajduje się krew świętych. Seria Podgatunków charakteryzuje się mrocznym klimatem za który w dużej mierze odpowiada miejsce akcji, czyli Rumunia. Nie zabraknie tu ciemnych i ponurych zamków, mocnych scen zabójstw i przede wszystkim przerażających wampirów, które są bezwzględne, podłe i straszą – nie tylko charakterem, ale i wyglądem potworów z najgorszych koszmarów.

Jeśli masz dość wizerunku dobrych wampirów sięgnij po serię Podgatunek (szczególnie część 1 i 2), a z pewnością się nie zawiedziesz… Warto też wspomnieć o matce wampira Radu, która jest czarownicą, a przy okazji przeraża jeszcze bardziej niż synek!

Od czasu nakręcenia ostatniej części minęło już ponad 20 lat,a jednak kolejny film z serii Podgatunek może pojawić się już niedługo. Ponownie ma odpowiadać za niego reżyser Ted Nicolaou i kolejny raz w postać Radu wcieli się Anders Hove. Podobno ma powrócić także Denice Duff,która w poprzednich częściach wcielała się w kobietę zmieniającą się w demona.

  • W Polsce na kasetach vhs ukazała się tylko druga część, czyli Podgatunek 2 Krwawnik

Film ma nosić tytuł Subspecies V Blood Rise i pojawić się w 2020 roku. Ma skupiać się na przeszłości Radu, który choć jest synem wiedźmy i wampira na początku był szlachetny i dobry. Radu był wojownikiem Kościoła walczącym ze złem i pewnego dnia wkradł się do zamku wampirów. To tam przeszedł przemianę w psychopatycznego potwora, który niesie śmierć.

Pierwotnie premiera filmu miała mieć miejsce w Walentynki tego roku na stronie fullmoonfeatures. Jednak plany się zmieniły, a dodatkowo wszystko opóźniła pandemia.Według aktualnych informacji film ma mieć premierę pod koniec 2020 roku. Oto plakat promujący film Subspecies V: Blood Rise

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o filmie zobacz filmik poniżej kręcony przez reżysera Podgatunku Teda Nicolaou,który pokazuje lokacje związane z Podgatunkiem V

Author: kasetyvhs

Share This Post On

Submit a Comment