Kategorie
Bez kategorii Horrory

Recenzja Serce na sprzedaż (1980)

Gatunek: horror kryminalny

Lektor na kasecie: Tomasz Knapik

Dystrybucja VHS w Polsce: Best Film

Czy gdyby Twoje życie kosztowało życie innego człowieka zgodziłbyś się na to? Czy Twoje serce jest więcej warte od serca innej osoby?

Cardiac Arrest (Serce na sprzedaż) to horror kryminalny z 1980 roku, który porusza tematykę medyczną. Ginie pewna kobieta, jednak raczej nie była to przypadkowo zbrodnia – Ktoś wyciął jej serce! Czy stoi za tym sekta religijna? A może to zdesperowany człowiek, który potrzebuje organu by żyć lub przedłużyć życie ukochanej osoby? A może to coś jeszcze innego…?

Serce na sprzedaż to całkiem zgrabnie wykonany kryminał, który ogląda się przyjemnie. Jest to typowo policyjna historia, w której mamy zbrodnie i przyglądamy się działaniom inspektorów, którzy próbują rozwikłać zagadkę.

Pomiędzy mamy też wplecione kilka historii, które mają nam za zadanie pomóc zrozumieć całą sprawę, ale też czasem jeszcze bardziej ją uwikłać. Mamy kobietę, która na szybko potrzebuje serca, a jej mąż otrzymuje telefon od tajemniczego człowieka, który obiecuje je załatwić – Oczywiście za sporą sumę! Mamy też historię pewnego człowieka, który był z ofiarą w czasie morderstwa, ale pytanie czy to On zabił? Pomiędzy słyszymy też informacje o kultach, która wycinały serca w celach religijnych.

Te wszystkie informację mają nas zaciekawić śledztwem i ja to kupuje, bo bawiłem się całkiem dobrze. Nie twierdzę,że jest to film wybitny, ale po prostu przyjemny. Nie upieram się też, że jest to w ogóle horror, bo ja bardziej bym go opisał jako kryminalny thriller, ale mogę wybaczyć te minusy, bo spędziłem mile czas. Jeśli jesteś fanem kryminałów, policyjnych śledztw i tajemnic będziesz się dobrze bawił.

Plusy: -ciekawe śledztwo -przyjemnie spędzony czas

Minusy: – horror?

OCENA: 7/10

Dodaj komentarz