Kategorie
Bez kategorii

Recenzja i fragment Veil of Blood – Krwawa Zasłona (1973) HORROR EROTYCZNY O WAMPIRACH

Gatunek: horror erotyczny

Lektor na kasecie: Janusz Kozioł

Dystrybucja: Starling

Jestem świeżo po seansie filmu o wampirach z 1973 roku o tytule Veil of Blood lub Der Fluch der schwarzen Schwestern, czy wreszcie Krwawa Zasłona. Wiedziałem, że film jest po części erotykiem, więc wiedziałem czego się spodziewać ale jako iż jest to również horror liczyłem, że będę się bał. No i się bałem! Ale po kolei…

Właściwie nie wiem, czy warto opisywać samą fabułę, bo ma ona tu raczej średnie znaczenie, ale niech będzie. Myślę, że wystarczy tu dosłownie kilka słów! Otóż historia dzieje się w zamku w Niemczech gdzie mieszkają satanistyczne czarownice, które pragną wskrzesić swoją potomkinie, która była wampirem. Robią to przy pomocy erotycznych zaklęć, które zamieniają ludzi w maniaków seksualnych. Wszystkiemu próbują przeszkodzić brat i siostra, którzy choć są postaciami pozytywnymi to jednak również mają swoje kontrowersyjne fantazje.

A więc tak… Pół filmu to sceny erotyczne o średniej sile. Głównie składają się one z macania po nagich piersiach, wzajemnego pieszczenia się w dolnych miejscach , pocałunków, jest też trochę scen pełnych stosunków pokazanych typowo dla telewizyjnych filmów erotycznych. Dużo tu też seksualnych wątków lesbijek, więc fani takich scen powinni być zadowoleni.Natomiast po horrorze erotycznym oczekiwałabym bardziej „chorych” i mniej standardowych scen fizycznej miłości., a tu nie do końca to dostałem. Najbardziej dziwaczna z tych scen to chyba ta z lizaniem świec w kształcie członka… Plusem jest, że te wszystkie erotyczne zdarzenia dzieją się w otoczeniu kotła, mistycznych symboli i bębnów, co nadaje bardziej mrocznego, okultystycznego klimatu.

Przejdźmy, jednak do fabularnej części Veil of Blood i tu jest jednak troszkę gorzej… To znaczy są fajne wątki np. gospodyni grana przez Nadia Henkowa, która samym wzrokiem przeraża i uważam, że to jedna z najstraszniejszych postaci. Podobał mi się też wątek brata i siostry, który początkowo wydaje się nużący, jednak z czasem obserwując drobne przekazy możemy doszukać się mrocznych faktów. Historia wampirzycy baronowej również jest ciekawa i to raczej na tyle… Końcówka zamiast szokować wzbudza uśmiech politowania, ogrom dłużyzn i nużących scen i co najważniejsze brak krwi. Oczywiście są tu zamki, mroczny klimat i nagie wiedźmy, ale to tylko taka otoczka i styl, ale za mało tu emocji, akcji, prawdziwego lęku i po prostu choć odrobiny krwi i gore. Największe emocje miałem chyba jak nietoperze rozbierały jedną z bohaterek…

Podsumowując: Veil of Blood to film, którego zupełnie nie wiem, czy można polecić? Jeśli szukasz mrocznej erotyki z nutą satanizmu możesz być zadowolony. Jeśli liczysz na silne emocje i mocne doznania fabularne raczej tego nie oglądaj.

Plusy: – psychopatyczna gospodyni -mroczny klimat

Minusy: – dłuży się i nudzi -zbyt standardowe sceny erotyczne -za mało emocji -Liczne bzdury w wątkach

OCENA: 3,5/10

Dodaj komentarz