Kategorie
Bez kategorii Horrory

Stare i dobre horrory o świętach!

Świąteczne filmy kojarzymy raczej ze słodkimi, familijnymi komediami w których choć czasem zdarzają się jakieś konflikty i problemy to ostatecznie wszystko kończy się wspaniale i na końcu cała rodzina zasiada do świątecznego posiłku ciesząc się i śpiewając kolędy. Tymczasem ja choć uwielbiam te ładne i wzruszające filmy to nie wyobrażam sobie jednocześnie świąt bez krwi. Zawsze muszę zobaczyć choć jeden świąteczny horror gdzie początkowo wszyscy cieszą się prezentami i zapachem choinki by potem płakać i uciekać przed psychopatycznym mordercą w stroju Mikołaja! Dziś więc przedstawię Wam horrory świąteczne – Oczywiście tylko te wydane na VHS w Polsce! Zapraszam:

Cicha noc, Śmierci noc (1984-1991) Ta seria ma aż pięć odsłon. Głównie skupiają się one na historii mordercy w stroju Świętego Mikołaja, który morduje ludzi. Pierwsza i druga część mają całkiem niezłe opinie, natomiast trzecia nie jest szczególnie polecana ze względu na zbyt częste retrospekcje i potworną nudę. Czwarta część to już całkowicie coś nowego i odejście od postaci Mikołaja mordercy. Tym razem ta historia dotyczy czarownic, które zabijają dzieci i w święta planują inicjować kolejną wiedźmę. Nie oglądałem jeszcze tej produkcji, ale podobno jest niezła i dość mocno obrzydliwa! Piąta część to natomiast znowu zerwane z motywem mordercy Mikołaja i skupienie się na sklepie gdzie sprzedawane są żywe i brutalne zabawki. Ten film także jest podobno dość dobry. Wspomnę tylko, że w Polsce legalnie na vhs według mojej wiedzy została wydana tylko część trzecia i czwarta!

Gość na Świąteczny Obiad (1988) – Mężczyzna zostaje zaproszony na świąteczny obiad przez dziewczynę. I wszystko byłoby normalnie gdyby nie fakt, że rodzina tej dziewczyny to kanibale! Film ten łączy horror i komedie i jest w wielu kręgach wręcz kultowy. Film został u nas wydany na VHS z tytułem Mr. Christmas Dinner!

Cicha Noc Krwawa Noc (1972) – Film nazywany pierwotnym slasherem, który powstał na lata przed takimi klasykami slasherów jak Halloween, czy Piątek 13! Udało mi się jakiś czas temu zdobyć tą kasetę, więc recenzja niebawem.

Gremliny rozrabiają (1984) – kultowy film o małych potworkach, które w czasie świąt Bożego Narodzenia terroryzują ludzi. Mnóstwo strachu i śmiechu. To trzeba zobaczyć. Film oczywiście wydany u nas na VHS

Elfy (1989) – Jeśli lubisz kicz i pociąga Cię produkcja o zmutowanym elfie stworzonym przez nazistów to ten film jest dla Ciebie. Podobno można się na nim nieźle pośmiać, choć raczej nie w pozytywnym sensie. W każdym razie warto zobaczyć i wyrobić własne zdanie. Film został wydany w Polsce na VHS

Świąteczne Zło (1980) – Mikołaj Morderca, który brnie w swoich zbrodniach zasłaniając się swoją psychopatyczną logiką. Recenzja wkrótce

Czarne Święta (1974) – Jedyny w tym zestawieniu nie wydany legalnie horror o świętach na vhs w Polsce, ale warto obejrzeć. Niezwykle interesujący horror o mordercy, który chowa się na strychu i zabija dziewczyny w akademiku. Nie wiemy kto morduje więc to dodaje tajemniczości całej produkcji, a do tego atmosfera zbliżając się świąt tylko pogłębia grozę i strach. Kto jest świątecznym psychopatą? Dowiesz się tego oglądając ten horror, bo naprawdę warto.

Dodaj komentarz