Kategorie
Bez kategorii Horrory

Horror Grobowe Obrazki (1991) – Lepszy niż Opowieści z Krypty!

Gatunek: horror, thriller

Dystrybucja VHS w Polsce: Indra Video

Lektor na kasecie: Tomasz Knapik

Większość pewnie zna serie Opowieści z Krypty, gdzie przerażający strażnik krypty co odcinek przedstawia inną historię dotyczącą potworów, morderstw, czy paranormalnych zjawisk. Kaseta vhs Grave Images to kolejne nowele horrorowe, jednak tym razem oryginalne i zaskakujące. Jeśli lubisz Opowieści z Krypty to ten film tym bardziej polubisz…

Grave Images to cztery historie. Trzy są dość krótkie, natomiast czwarta z jakiegoś nieznanego powodu jest wyjątkowo długa. Pierwsza dotyczy seryjnego mordercy, który zabija kobiety biorąc je za swoją obsesyjną miłość Suzzane. Druga to opowieść o kobiecie, która zdradza męża i stara się za wszelką cenę uratować nową miłość. Trzecia historia dotyczy mężczyzny, który próbuje uratować pasażerów autobusu i sam zostaje oskarżony o zabójstwo, natomiast czwarta jest wyjątkowa bo jako jedyna dotyczy zjawisk paranormalnych a konkretnie magii śmierci.


Ze wstępu możecie już wiedzieć, że kaseta Grobowe Obrazki naprawdę bardzo, ale to bardzo przypadła mi do gustu. Myślałem, że będą to nudne i monotonne historyjki, a jednak twórcom udało się tego uniknąć sprawiając, że każda opowieść jest niezwykle zaskakująca i pozbawiona monotonii. Jeden minus to niepotrzebne umieszczenie pierwszej i drugiej historii obok siebie, bo obie są trochę zbyt podobne, jednak można ten błąd wybaczyć. Każda opowieść ma nas nie tylko przestraszyć, ale też zaszokować i to jest najlepsze w tym filmie.


W tym filmie nigdy nie możemy być niczego pewni. Nie wiemy kto zabił, dlaczego, a może ofiara tak naprawdę żyje lub jest żywym trupem, a może tak naprawdę ofiara nie jest ofiarą? Ten film właśnie taki jest – Pełny nieoczekiwany zwrotów akcji i pozbawiony nudy. Warto trochę bardziej przybliżyć czwartą historię, która bardzo różni się od pozostałych. Opowieść o nastolatkach, którzy zostają w księgarni po zamknięci i odkrywają, że sprzedawca kryję przerażającą tajemnicę nie z tego świata. Ta opowieść jednocześnie jest najdłuższa ze wszystkich, a jednocześnie ma najwięcej błędów, a jednak podoba mi się ze wszystkich najbardziej. Może dlatego, że jej klimat bardzo przypomina mój ukochany film Goonies, choć zamiast piratów i skarbu tu mamy wątek okultyzmu i czarów.

Podsumowując: Grobowe Obrazki to kolejne horrorowe nowele. Te nowele jednak są naprawdę bardzo dobre…

Plusy: -Czwarta historia -Zaskakuje i trzyma w napięciu

Minusy: -Druga historia trochę słabsza

OCENA: 8,5/10

Dodaj komentarz